Ahoj,

 

jsem umělcem žijícím v Brně a jsem blázen do barev. :)

 

Sice jsem vystudoval Medicínu na Masarykově Univerzitě, ale po roce a půl praxe v nemocnici jsem dospěl k závěru, že skutečné vnitřní naplnění mi tento obor nepřináší. Odstěhoval jsem se do Irska a po určité době jsem v sobě objevil silné kreativní tendence. Stal jsem se malířem samoukem, který maluje především abstraktní obrazy.

Ve svých malbách si hraji s kombinacemi barev a tvarů s cílem vyjádřit atmosféru, náladu, emoce. Co mne k tomu vede? Před jistou dobou jsem přišel na to, jak jsou moje vlastní emoce důležité v procesu poznávání sama sebe, jak mi pomáhají objevovat to, kým jsem jako člověk, a jak utvářejí mé vnímání okolního světa. Moje malby jsou tedy prostředkem vyjádření mých pocitů a zároveň mohou být cestou, jak obrátit pozornost diváků k jejich vlastním niterným pochodům, pokud se do některého z mých výtvorů zahledí.

Moje tvorba je oceňována milovníky umění a mými klienty především díky unikátním a originálním kombinacím barev. Každý odstín a tah štětcem aplikuji do konkretních míst na plátně tak, že ve výsledku k sobě ladí dohromady ve skoro až (pro mne) hudební harmonii.

Vznik nového obrazu je pro mne od začátku až do konce vzrušujícím dobrodružstvím plným spontánnosti a svobody. A to je vlastně také něco, co bych Vám chtěl předat dál – poselství o existenci vnitřní kreativní svobody, kterou má, jak věřím, v sobě ukrytou každý z nás. Stačí ji jen objevit, nechat ji plynout a poddat se jí...

"Barvami k nespoutanosti."